Kongres FBE nt. "Prawo do prywatności w erze cyfrowej"

Termin: 2018-09-20 ÷ 2018-09-22
dodano: 2018-07-09

20-22 września 2018 r., w Warszawie, odbędzie się 52. Kongres FBE (Fédération des Barreaux d’Europe, Federacji Adwokatur Europejskich), który organizuje Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie wraz z Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie. Tematem przewodnim Kongresu będzie „Prawo do prywatności w erze cyfrowej”, które obecnie jest jednym z najszerzej dyskutowanych problemów w Europie.

 

Kongres został podzielony na trzy główne panele.

Pierwszy panel, zatytułowany „Europejskie wyzwania w zakresie ochrony danych”, będzie poświęcony ochronie danych z perspektywy europejskiej oraz aktualnym problemom dotyczącym stosowania RODO, czyli unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (ang. GDPR, General Data Protection Regulation).

Drugi panel będzie okazją do dyskusji na temat: „Rządy i ograniczenia prywatności”. Uczestnicy debaty będą omawiać możliwe ograniczenia prywatności przez państwo, a także przeanalizują przypadki niewłaściwego wykorzystywania danych osobowych przez władze.

Trzeci panel pt. „Wykorzystywanie i niewłaściwe wykorzystywanie danych osobowych oraz horyzontalna ochrona przeciwko naruszaniu prywatności” poświęcony będzie nadużyciom, jakich dopuszczają się podmioty prywatne. W tej części omówione zostaną również regulacje oraz zagadnienia praktyczne.

 

Czekamy na Was!

Na Kongres można się zarejestrować za pośrednictwem strony: www.fbewarsaw2018.eu.Lokalizacja

Warszawa

;