Briefing w ramach akcji wizerunkowej "Adwokat w każdym przypadku"

Briefing w ramach akcji wizerunkowej „Adwokat w każdym przypadku”.

12 sierpnia wystartowała kampania wizerunkowa Adwokatury pod hasłem: „Adwokat w każdym przypadku”. W niemal miesiąc od jej rozpoczęcia, na białostockim Rynku Kościuszki, dr Agnieszka Zemke-Górecka - Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku - podsumowała dotychczasowy jej przebieg.

- Po raz kolejny Adwokatura wyszła do społeczeństwa z komunikatem: jesteśmy dla Państwa, warto korzystać z naszych usług. Służymy pomocą nie tylko w sali sądowej, lecz również przed podpisaniem umowy kredytowej, deweloperskiej, czy jakiejkolwiek umowy, która jest dla Państwa niezrozumiała. Prowadzimy mediacje, służymy radą w każdym, trudnym życiowo przypadku – powiedziała Agnieszka Zemke-Górecka.

W ramach kampanii stworzono portal www.adwokatwkazdymprzypadku.pl. Wchodząc na niego można uzyskać za darmo szereg porad w często występujących w praktyce adwokackiej kwestiach.

- Korzystajcie Państwo z pomocy adwokatów. Macie wówczas gwarancję nie tylko najwyższych standardów jeżeli chodzi o wiedzę, ale również pewność co do etyki zawodowej – dodał Bartosz Wojda, koordynator kampanii w Izbie Adwokackiej w Białymstoku.

W trakcie briefingu pojawiały się pytania o liczbę i rozłożenie terytorialne kancelarii adwokackich na terenie naszej Izby.

- Dostęp do usług adwokackich jest coraz mniej utrudniony. Nie ma miasta powiatowego, w którym nie działałoby kilka kancelarii adwokackich. Na stronie internetowej Naczelnej Rady Adwokackiej można wyszukać adwokata praktykującego najbliżej miejsca zamieszkania klienta i specjalizującego się w konkretnej dziedzinie prawa – dodał adw. Michał Brodecki.

Po udzieleniu odpowiedzi na pytania dziennikarzy, uczestniczący w briefingu adwokaci udali się na spacer, podczas którego wręczali ulotki z informacją o akcji oraz zachęcali przechodniów do wizyt w kancelariach adwokackich.


DATA PUBLIKACJI: 2019-09-12 » Pozostałe aktualności

Galeria