Wyjazd studyjny do Parlementu Europejskiego

W dniach od 3 do 5 września 2018 r. odbył się wyjazd studyjny adwokatów Izby Adwokackiej w Białymstoku do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie Posłanki do Parlamentu Europejskiego prof. Barbary Kudryckiej.

4 września 2018 r. odbyła się debata wokół sytuacji w Polsce pt. How Poles defend democracy? zorganizowana przez trójkę europosłów z Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Wzięli w niej udział Agnieszka Holland, reżyser, Paweł Kasprzak (Obywatele RP) jeden z liderów protestów ulicznych i prof. Marcin Matczak Marcin Matczak - wybitny prawnik, jeden z „głosów" środowiska sędziowskiego. Debata była świetną okazją do usłyszenia opinii przedstawicieli protestujących w obronie demokracji wobec zmian w Polsce. Była to pierwsza okazja w Parlamencie Europejskim na bezpośrednie spotkanie liderów protestów w Polsce z eurodeputowanymi z całej UE, przedstawicielami instytucji unijnych i szeregiem organizacji wspierających walkę o demokrację w krajach członkowskich.

Debacie politycznej towarzyszyła wystawa prac fotograficznych światowej sławy fotografów – Chrisa Niedenthala i Wojciecha Kryńskiego, pt. „Poland's Street Pulse", którzy od przeszło 1,5 roku towarzyszyli z aparatem fotograficznym protestującym tłumom pod sądami, Pałacem Prezydenckim i Sejmem. Patronat nad debatą jak i wystawą objęła Europejska Partia Ludowa – największa grupa polityczna w Parlamencie Europejskim.

Na zakończenie wyjazdu studyjnego uczestnicy zwiedzali Cytadelę z XI w. w mieście Dinant nad rzeką Mozą oraz muzeum Memorial 1815, w skład którego wchodzą: muzeum, panorama przedstawiająca sceny bitwy pod Waterloo, Kopiec Lwa i zabudowania Hougoumont.

DATA PUBLIKACJI: 2018-09-10 » Pozostałe aktualności

Galeria